Çin Vize Başvuru Formu

Çin Konsolosluğu, Çin Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Çin vizesi başvuru formu İngilizce ve Çin’ce olarak doldurabilmektedir. Doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Çin Konsolosluğu belirlediği ölçülerinde olan biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Çin Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Çin vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Çin Konsolosluğu, Çin Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Çin vize başvuru formları, Çin Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Çin Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

Çin Vize Başvuru Formu

Çin vize başvuru formu, Çin Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir belgedir. Çin Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunlu olurken Çin vize başvuru işlemlerinizin ilk adımını bu form oluşturacaktır. Çin vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalıdır.

Çin Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Çin vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Formda vermiş olduğunuz bilgilerinizin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Çin Konsolosluğu’nun dikkat ettiği bir konudur. Çin Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde başvuru işlemleriniz reddedebilecektir.

Çin vize başvuru formu uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Çin vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Çin vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Çin vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma karşılaşılaşacak olan muhtemel cezalarlardır.

Ayrıca Çin vizesi için başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Çin’e girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Çin sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

Çin vize başvuru formu

Çin Konsolosluğu Resmi Web Sitesi; istanbul.china-consulate.org