Hakkımızda ve Çin Konsoloslukları

Hakkımızda ve Çin Konsoloslukları sayfamızda, Çin Konsoloslukları nerededir, Çin vizesi nasıl alınır, Çin vize başvuru merkezi neresidir, Çin Konsoloslukları görevlileri kimlerdir, Çin vize türleri, Çin vizesi için gerekli başvuru belgeleri nelerdir gibi sorulara yanıt bulacaksanız. Bu sayfada, danışanlarımıza en doğru bilgileri sunmayı amaçlıyoruz. Site içinde sunulmuş linkler yardımıyla, Çin uçak bileti rezervasyonu, Çin konaklama rezervasyonu, Çin turistik vizesi nasıl alınır, Çin ticari vize nasıl alınır gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Hazırlanmış bu Consultation for China web sitesi, her türden Çin vizesi alabilmek için neler yapılması, hangi belgelerin hazırlanması gerektiği gibi bilgileri bünyesinde barınmaktadır. Ayrıca Çin hakkında genel bilgiler, Çin’de üniversite eğitimi gibi daha birçok konu hakkında yardımcı olan Consultation for China internet sitesi, seyahat edecek bireylerin vize başvurusu hazırlığı işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Çin vize prosedürü ve Çin vize ücreti hakkında sunulan bu bilgiler doğrultusunda, Çin vizesi alınmaya karar verilirse, planlanmış seyahat tarihinden en fazla 1 ay, en az 2 hafta önce Consultation for China ile iletişime geçerek, vize danışmanlığı firmaları hakkında bilgi alınabilir. Çin Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş bu vize ofisleriyle yapılan Çin vizesi başvuruları, şahsi yapılan başvurulara oranla daha başarılı olmaktadır. Vize danışmanlık ofisleri, kişinin Çin başvuru belgelerini hazırlamada yardımcı olurken, tercüme işleri, noterlik işleri gibi birkaç konuda daha yardımcı olmaktadır.

Hakkımızda ve Çin Konsoloslukları ve Consultation for China web sitesinin İstanbul Çin Başkonsolosluğu ve Ankara Çin Başkonsolosluğu resmi web sayfalarıyla bir ilişiği bulunmamaktadır. Çin Konsolosluğu resmi web sitesi adresleri, sayfanın sonuna eklenmiştir. Bulunulan bu site, en güncel ve doğru Çin vize başvuru evrakları, Çin vize ücretleri ve diğer Çin vizesi bilgilerini sunmaktadır.

Hakkımızda ve Çin Konsoloslukları

Vize Nedir? Hakkımızda ve Çin Konsoloslukları

Vize, bir ülkeden başka bir ülkeye girilirken, kişinin bu ülkeye girmesinde bir sorun olmadığını ve bunun güvenli olduğunu kanıtlar nitelikte bir belgedir. Vize, bir ülkenin diğer bir ülkede bulunan yetkili dış temsilcilikleri, diğer bir adıyla Konsolosluk tarafından verilen bir belgedir. Bir üçüncü ülke vatandaşı, pasaportuna eklenen vize ibaresiyle, gitmek istediği ülkenin sınır kapısına giderek, sınır görevlilerin onayını da alarak ülkeye giriş yapabilir. Vize başvurusu yapmak, ülke konsolosluğunun kişi hakkında bilgi edinmesini ve şayet uygun görürse kişinin ülkeye girmesine izin vermesine yardımcı olur. Bazı ülkelerin vizeleri, pasaporta işlenir. Bazı ülkelerin vizesiyse kart şeklinde basılarak sahibine iletilir.

Vize başvurusu, gidilmek istenen ülkenin Türkiye’de bulunan Başkonsolosluk, Büyükelçilik ve hatta bazen Fahri Konsolosluğundan yapılabilir. Çoğu zaman Fahri Konsoloslukların vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Vize başvurusu, kişinin ikamet ettiği adresin bağlı bulunduğu konsolosluktan yapılmalıdır. Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması, kişinin gitmek istediği ülkeye giriş yapabileceğini garanti etmez. Şayet varış ülkesinin sınır görevlileri pasaport kontrolü esnasında kişiyi ülkeye almayı uygun görmezse, giriş yapılamayabilir. Bu durum nadir olarak yaşanmaktadır.

Hakkımızda ve Çin Konsoloslukları sayfamızda sizin için bilgilendirme yaptık. Consultation for China, resmi Çin konsolosluğu web sitesi değildir.

Çin Konsolosluğu Resmi Web Sitesi; istanbul.china-consulate.org